вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane prędko się niszczą oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий