пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic wyraźnie nie zaznaczy krawędzi trawy względnie kwiatów jak niskie żywe plot.

Bardzo wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby przesłania okoliczne domy a także ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny zasadzamy naokoło krawędzi posiadłości. O ile mamy dużo miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która przy okazji rodzi orzeszki. Jeśli pragniemy ażeby nasze zielone ogrodzenie było nadzwyczaj wybujałe zaś przy okazji wąskie to w cieniu powinno się je uformować z brzostu pospolitego, grabu powszechnego względnie klonu. Należy mieć na uwadze jednak, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich redukowanie będzie utrudnione.

Nic tak nie zaznaczy linii trawy względnie rabaty jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty często nie chcą dobrze rosnąc w określonych terenach, niskie drzewa potrafią utrzymać zielone zaplecze w ryzach czy tez zasłonią gołe wycinki ziemi. Ładnie ukształtowany nieduży żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych zakątkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je zgrabne jabłuszka, które można wykorzystać na przetwory.

Niewysokie albo duże zielone ogrodzenia wolno uzyskać z gatunków szpilkowych.

Na nieszczęście, krzewy z tej grupy często są o wiele droższe niż odmiany liściaste. Z nich najlepiej znosi brak słońca cis pospolity. Często szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, jednak jego przemianę Cis można odłożyć samopas.Powinien się ekspresowo dojrzewał natomiast uchowa filarowy zarys.

Gdyby wasz zakamarek jest dosyć ciemny, należałoby aby roślinny częstokół rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektórego spośród cienioznośnych modeli maja klasy o płowych lub pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w największym stopniu sugestywne w słońcu, pomimo tego nawet w chłodu korona drzewa zostają dosyć jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий